Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Rozdělená rodina Letní tábory
 Úvodní stránka

O nás

Sdružení Klíček

Publikace
sipka Archiv

Výroční zprávy

Webové aktuality

Ubytovna ve FNM

Cesta do Malejovic

Jak můžete pomoci?

Poděkování

Zajímavé odkazy

Kontakt
 

Webové aktuality 2012

Videoohlédnutí za krumlovským koncertem


Benefiční koncert v Českém Krumlově

Prosinec 2012 : Okresní sdružení České lékařské komory v Českém Krumlově v tomto předvánočním čase pořádá, ve spolupráci s dalšími partnery, benefiční koncert pro náš nadační fond a jeho dětský hospic v Malejovicích.
Koncert se uskuteční v pátek 21. prosince od 19:00
v Městském divadle Český Krumlov.
Vystoupí soubor Medvíďata ZUŠ Český Krumlov, Rozhlasový swingový orchestr Václava Hlaváče a hosté.
Koncert nese název "Čas radosti a veselosti" a krásný plakátek na něj je ke stažení ZDE.
Vstupné je dobrovolné.


Vánoční slavnost v Londýně

Prosinec 2012 : V prostorách Velvyslanectví ČR v Londýně se v pátek 7. prosince, pod záštitou velvyslance, pana Michaela Žantovského, uskutečnila společenská akce k oslavám tradičních Českých Vánoc.
Součástí oslavy, pořádané ve spolupráci s britskou krajanskou komunitou a řadou dalších spoluorganizátorů, byl i charitativní prodej vánočního zboží.
Všichni prodávající věnovali veškerý svůj výtěžek na podporu práce našeho nadačního fondu, celkem se podařilo shromáždit 3.760,60 liber, tedy více než 113.000,- korun.
Podrobnější informace, včetně několika fotografií, naleznete na samostatné stránce.


Podpořte nás prostřednictvím DMS!

Prosinec 2012 : Od čtvrtka 20. prosince je naši práci opět možné podpořit i prostřednictvím dárcovských SMS.
Tato forma podpory je součástí naší nově registrované veřejné sbírky - součástí nového webu, který právě připravujeme, bude samostatná podstránka, na níž se vždy za každý uplynulý měsíc bude zobrazovat počet doručených zpráv. Princip dárcovských zpráv je velmi jednoduchý:
Pošlete-li ze svého telefonu textovou zprávu ve tvaru
DMS KLICEK na číslo 87777,
bude Vás odeslání zprávy stát 30,- Kč,
z toho my obdržíme 27,- Kč.
Za Vaši podporu předem děkujeme!


Zahájení nové veřejné sbírky
Prosinec 2012 : Magistrát hlavního města Prahy přijal a osvědčil (taková je dnes terminologie) naše oznámení o zahájení veřejné sbírky - platí pro území celé České republiky, zahájena byla 12. prosince 2012 a ukončena bude ke dni 29. listopadu 2015.
Účelem sbírky je "získání peněžitých příspěvků na budování a provoz dětského hospice, jehož zřizovatelem je Nadační fond Klíček v obci Malejovice u Uhlířských Janovic, na propagaci dětské hospicové péče a na podporu principů péče zaměřené na celou rodinu dětského pacienta (family-centred care) v českých dětských nemocnicích".
Výhradně pro účel této veřejné sbírky je vyhrazen účet 107-3971190277/0100, účet 21130111/0100, který je hlavním účtem našeho nadačního fondu, dál slouží k přijímání darů a sponzorských příspěvků.


Adventní koncert 2012

Prosinec 2012 : Nastal advent a s ním i čas našeho tradičního předvánočního koncertu - byť letos na netradičním místě.
Tentokrát se koncert koná v kostele Sv. Kříže, Na Příkopech 16, Praha 1, ve středu 12. 12. 2012 (jak krásně souměrné datum!)18:30 hodin.
Těšit se můžete na pěvecký sbor Iuventus Paedagogica, flétnový soubor Flautus Vocis, varhaníka Přemysla Kšicu, houslistu Jakuba Janského a vokální sólistky Jitku Paličkovou
a Janu Francovou–Kozlíkovou.
Podrobnosti naleznete v samostatné POZVÁNCE.
Pozvánku je samozřejmě možné vytisknout a volně šířit!


Pamětní medaile pro Peg Belson

Podzim 2012 : Paní Peg Belsonová byla člověkem, který velmi výrazně přispěl k proměně - nejen britských - dětských nemocnic tak, aby byly vůči dětem a jejich rodinám vstřícnější a přátelštější. České republice paní Belsonová systematicky pomáhala už od počátku devadesátých let.
Když Peg Belsonová 2. ledna 2012 ve věku devadesáti let zemřela, uvažovali jsme o tom, jak její pomoc co nejlépe symbolicky ocenit, a po poradě se zástupci ministerstva zahraničních věcí jsme navrhli udělit jí stříbrnou pamětní medaili Jana Masaryka in memoriam. O vyznamenání Peg Belsonové rozhodl ministr zahraničí Karel Schwarzenberg - podrobnosti najdete ZDE.


Cena Nadace Via Bona společnosti MIBCON

Podzim 2012 : Společnost MIBCON patří už několik let mezi naše největší dárce a podporovatele. Způsob, jakým k dárcovství přistupují a který nazvali „Jeden den na charitu“, byl jedním z důvodů, proč náš Nadační fond Klíček nominoval MIBCON na cenu vyhlášenou nadací Via Bona v kategorii "Cena pro malou a střední firmu".
MIBCON cenu skutečně obdržel - a bezpochyby zaslouženě. Z ocenění máme velikou radost – naše nominace ostatně byla malým vyjádřením velikých díků za podporu, která už dávno překročila hranice "pouhého" sponzorství.
Podrobnější informace, včetně fotografií z předání ceny, které proběhlo ve čtvrtek 13. září 2012 v Praze, naleznete na ZDE.


Upozornění na probíhající změny stránek
Podzim 2012 : Vážení přátelé, oznamujeme Vám, že tyto naše webové stránky procházejí v současné době rekonstrukcí - po více než osmi letech jsme se rozhodli pozměnit jejich podobu a vybavit je některými praktickými funkcemi, jako je například vyhledávací formulář či možnost komentovaných příspěvků. Práce na novém webu probíhá průběžně - dokončena by měla být do konce letošního roku; do té doby také budou fungovat stránky stávající. Informace, které na těchto stávajících stránkách naleznete, jsou platné, jen jejich aktualizace probíhá spíše sporadicky, neboť hlavní úsilí je nyní soustředěno na tvorbu stránek nových. Děkujeme Vám za pochopení a trpělivost.


Ohlédnutí za letním táborem

Srpen 2012 : Druhé dva červencové týdny byly v Malejovicích věnovány tradičnímu letnímu táboru - letos se konal již po jedenadvacáté. I tentokrát se na něm sešli účastníci malí i velcí, kteří přijeli z různých koutů České republiky (a Slovenska), dohromady nás místy bylo i padesát!
Počasí bylo poněkud nestálé, takže několik nocí museli všichni táborníci strávit pod střechou - naštěstí už bylo možné provizorně využít i druhého nadačního domu - z velké části již rekonstruovaného - na malejovické návsi.
Velikou pomocí při pořádání tábora pro nás byl dar Nadačního fondu Avast - moc děkujeme!


Zveme Vás na Den otevřených dveří

Červen 2012 : Tentokrát dveře domu otevřeme netradičně již před prázdninami, v sobotu 23. června.
Na letošní rok totiž připadá 870. výročí první písemné zmínky o obci Malejovice, což se město Uhlířské Janovice, pod nějž Malejovice administrativně spadají, rozhodlo připomenout a oslavit. Oslava je součástí tradičních Uhlířskojanovických slavností a my se svým Dnem otevřených dveří ke slavnostnímu dění připojujeme.
Srdečně Vás zveme k návštěvě - připraveny jsou hry pro děti, hudební program, vydatné občerstvení a naším hostem bude i známý herec Stanislav Zindulka.
Podrobný program naleznete ZDE.

Pozvánka na letní tábor

Červen 2012 : Ve druhé polovině července pořádáme v Malejovicích letní tábor - je určený zejména dětem, které z nějakého (nejčastěji zdravotního) důvodu na běžný tábor jet nemohou nebo nechtějí. Děti si s sebou mohou vzít libovolného blízkého člověka, ať je jím rodič, sourozenec nebo kamarád.
Během tábora nám kromě stanů na louce poskytuje zázemí krásná zrekonstruovaná budova bývalé školy – ve škole nocují ti, pro něž je pobyt ve stanu příliš náročný.
Chcete-li se tábora zúčastnit, zašlete nám vyplněnou PŘIHLÁŠKU (obsahuje podrobnější informace o táboře). Přihlášku není nutné tisknout a posílat listovní poštou, údaje stačí zaslat e-mailem na adresu klicek@klicek.org.

"Nad věcí" s Janou Klusákovou

Březen 2012 : V souvislosti s (námi) dlouho očekávaným televizním uvedením filmu „Životy dětí“ byli zástupci Klíčku, Jiří a Markéta Královcovi, pozváni do živě vysílaného pořadu paní Jany Klusákové „Nad věcí“.
Pořad odvysílal Český rozhlas 1 – Radiožurnál v pondělí 27. února hodinu před půlnocí a v závěru byl otevřen i telefonickým vstupům posluchačů.
Jako většina pořadů, i tento je k nalezení v rozhlasovém archivu, kde si jej můžete poslechnout nebo stáhnout.
Na rozhlasové stránky budete přesměrováni i po kliknutí na obrázek.

Zveme Vás k televizní obrazovce

Únor 2012 : Letos v únoru zařadila Česká televize do vysílání půlhodinový dokument režiséra Tomáše Škrdlanta „Životy dětí“.
Film vyrobila obecně prospěšná společnost Energeia.
Díky dokumentu mohou diváci nahlédnout do práce Nadačního fondu Klíček, hlavně do prostředí dětského hospice v Malejovicích.
Po premiéře, která proběhla v neděli 26. února, následovaly dvě reprízy, ve středu 29. února a v sobotu 3. března v brzkých ranních hodinách.
Po odvysílání byl film zařazen do televizního archivu, kde jej lze shlédnout i dodatečně - na příslušnou stránku se dostanete prostřednictvím tohoto ODKAZU.

Vyšel nový Svižník

Únor 2012 : Fakt, že se Česká televize rozhodla odvysílat dokument "Životy dětí", se pro nás stal impulsem k vydání dalšího čísla našeho zpravodaje Svižník.
Svižník rozesíláme poštou - v našem rozesílacím adresáři jsou vesměs lidé, kteří v uplynulých letech přišli s prací Nadačního fondu Klíček do kontaktu: rodiče, kteří využili naší skromné rodičovské ubytovny v Motole, přispěvatelé, podporovatelé a dárci...
V elektronické podobě je tentokrát Svižník nově k dispozici ve dvou variantách: pro tisk (stránky jsou uspořádány pro oboustranné vytištění na jeden list A4) a pro web (stránky jdou za sebou ve správném pořadí, vhodné pro prohlížení na obrazovce).

Přijďte na Karneval na ledě!

Únor 2012 : Pravé zimní počasí dává možnost užívat si zimních radovánek – přijďte si zabruslit na rybník Hamr v Praze Záběhlicích.
V pátek 17. února od 17.00 hodin bude u restaurace HAMR SPORT nachystána upravená ledová plocha pro lampiónový karneval.
Připraveny budou hry, soutěže, hra se světlem a občerstvení.
Vstup zdarma, ideálně v masce a s lampionem.
Na místo se lze dopravit autobusem MHD, linka 188,
zastávka "V Korytech".
Pořádá Csaba Farkas s přáteli na podporu Nadačního fondu Klíček, pozvánku naleznete ZDE.

Zemřela paní Peg Belsonová
Peg Belsonová
Malejovice, 2011

Leden 2012 : Rok 2012 začal velmi smutně - zprávou o tom, že v Londýně ve věku nedožitých 91 let zemřela paní Peg Belsonová, velmi výrazná postava humanizačních změn v dětských nemocnicích nejen ve Velké Británii, ale v mnoha dalších zemích světa. Peg Belsonová mj. spoluzakládala Evropskou asociaci na podporu dětí v nemocnici (EACH) a našemu nadačnímu fondu byla po mnoho let velkou oporou a rádcem.
Peg Belsonová několikrát navštívila i Českou republiku - při její poslední návštěvě v listopadu 2011 vznikl rozhlasový pořad, který Radiožurnál odvysílal v neděli 8. ledna 2012.
Už v průběhu loňského roku - tenkrát jako dar k jejím 90. narozeninám - jsme zaregistrovali doménu www.pegbelson.org - zde postupem času vzniknou stránky, mapující život a dílo této výjimečné osobnosti.


STARŠÍ ZPRÁVY NALEZNETE V ARCHIVU WEBOVÝCH AKTUALIT.


 O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-10 Nadační fond Klíček


CNW:Counter