Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Letní tábory
 Úvodní stránka

Letní tábory

TÁBOR 2019

Přihláška
 
Zveme Vás na letní tábor Nadačního fondu Klíček
1. – 14. července 2019

Milí přátelé,

srdečně vás po roce zdravíme z posázavských Malejovic, kde už se všechno chystá na léto – na keřích už jsou malé rybízy, trávy je po kolena a ve vánku se vlní jako zelené moře, v hnízdech pípají ptáčata...

Posíláme vám pozvání na náš tábor, který tady v Malejovicích u Uhlířských Janovic i letos pořádáme – i když tentokrát v trochu netradičním termínu: od pondělka 1. července (po domluvě lze přijet o den dříve) do neděle 14. července. Stany postavíme opět na louce za naším nadačním domem, táborníci budou moci kromě stanů a táborové louky využívat i zázemí obou našich nadačních domů.

Příspěvek na táborový pobyt je i letos 4.800,- Kč za dítě a 5.800,- Kč za dospělého táborníka, i když skutečné náklady jsou vyšší (zahrnují kvalitní celodenní domácí stravu z čerstvých surovin, náklady na výlety naším autobusem, fotografie z tábora, materiál ke společnému tvoření, náklady na provoz nadačního domu, který máme k dispozici, odměna pro osobní asistenty a zaměstnance, kteří se na zajištění tábora podílejí atp.), takže pokud to někomu jeho finanční situace dovolí, může samozřejmě přispět více.

A samozřejmě ovšem i naopak: pokud je pro Vás ve Vaší situaci příspěvek i tak moc vysoký, je možné se domluvit individuálně – ať už na splátkovém kalendáři, nebo na jiném uspořádání (například na poskytnutí nadačního příspěvku) – pokud se chcete tábora účastnit, určitě by se pro účast neměla cena tábora stát překážkou. Máte-li možnost získat finanční podporu od svého zaměstnavatele nebo od sponzora, samozřejmě Vám můžeme o účasti Vašeho dítěte vystavit potvrzení.

Naše letošní táborová "plavba" opět nabídne prostor všem malým i velkým táborníkům, aby se něco nového naučili, aby se s ostatním i podělili o to, co sami umějí a co je baví. Naším milým hostem bude paní Deborah Vilas, herní specialistka, která za námi přiletí až ze vzdáleného New Yorku.

Těšíme se na společné procházky do lesa a na výlety (pěšky, na kole, autobusem – jak kdo může a má rád), na koupání v bazénu, na večery u ohně s kytarou a společným zpíváním, na letní kino pod širým nebem. Budeme pracovat s keramickou hlínou, budeme kreslit a malovat, hrát fotbal (opravdový i stolní), také hrát na různé hudební nástroje, a také třeba stolní tenis a nejrůznější společenské hry, budeme společně vařit, číst, tkát, vyrábět ruční papír a ledacos dalšího, fotografovat, filmovat, tisknout a zkusíme si ještě mnoho jiných zajímavých i užitečných věcí, včetně jemné výuky angličtiny (to je nabídka pro aktivní zájemce!).

Každý si bude moci vybrat, jak táborový čas trávit a čím jej naplnit – letní dny poskytují prostor i pro společné přemýšlení o životě, o světě kolem nás i o sobě samých: přáli bychom si, aby společně prožité dva týdny byly pro všechny táborníky a tábornice příjemné a podnětné a užitečné, aby všem účastníkům tábora nabídly něco, k čemu se i později budou rádi vracet.

Kdo jste v Malejovicích ještě nikdy nebyli, můžete si je najít na podrobné mapě Středního Posázaví – je to malinká vesnice 5 km od městečka Uhlířské Janovice v okrese Kutná Hora. Náš tábor je zčásti stanový, ale kdo nemůže spát pod stanem, může využívat zázemí obou nadačních domů: krásně opravené bývalé školy, na jejíž zahradě (louce) náš tábor stojí, i domku na návsi. Máme to pár kroků do lesa, na zahradě můžeme využívat bazén (není moc velký, ale stačí).

V domě pořádáme celoroční odpočinkové pobyty pro rodiny s nemocnými dětmi. Bydlí tu společně s námi (samozřejmě ne v domě, ale venku!) ze zvířecí říše osel Marko, pes Molly, smečka koček (které sice mají jména – některé dokonce více než jedno -, ale jejich seznam by byl příliš dlouhý), pár slepic (které žádná jména nemají, protože by se nám pletla) a dvě ovečky (ty na svá jména stále ještě čekají).

Díky zázemí domu se můžeme kromě tradičních táborových aktivit pustit právě třeba i do natáčení vlastního filmu nebo výroby vlastních webových stránek nebo tisku vlastní knížky.

Ozvěte se nám, prosím, telefonicky, e-mailem nebo poštou (využít samozřejmě lze i elektronické přihlášky, na niž je odkaz v levém menu) – a my vám pak pošleme podrobnější informace.

Kdo z dospělých pojede s námi na tábor, je srdečně zván, aby s námi strávil několik dní před začátkem tábora a pomohl nám s jeho přípravou. Zavolejte nám nebo napište a domluvíme společně podrobnosti.

Srdečně vás zdraví a na viděnou se těší

Markéta a Jiří Královcovi

V Malejovicích dne 3. června 2019

 O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-19 Nadační fond Klíček