Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Rozdělená rodina Letní tábory
 
sipka

Úvodní stránka

O nás

Sdružení Klíček

Publikace

Archiv

Ubytovna ve FNM

Cesta do Malejovic

Jak můžete pomoci?

Poděkování

Zajímavé odkazy

Kontakt
 

VÍTEJTE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH NADAČNÍHO FONDU KLÍČEK.

RYCHLÉ AKTUALITY NAJDETE NA NAŠÍ FACEBOOKOVÉ STRÁNCE.


Informace pro dárce – AKTUALIZACE
Leden 2022 : Velmi prosíme o strpení: kvůli zdravotním komplikacím v našem týmu nabralo rozesílání potvrzení o darech zhruba týdenní zpoždění – potvrzení by Vám tedy měla dorazit do 8. února. Pokud potřebujete potvrzení dříve, prosím ozvěte se, stejně tak se nám, prosím, ozvěte, víte-li, že nemáme k dispozici Vaši adresu; rozesílací proces se tím velmi urychlí. Děkujeme za pochopení.

Informace pro dárce
Leden 2022 : Všem našim dárcům se snažíme včas zaslat potvrzení o daru pro daňový odpočet: u darů od 1.000,- Kč výše to děláme automaticky, u darů nižších na vyžádání. Zpravidla se nám daří, aby potvrzení – ať už poštou nebo e-mailem – odešla nejpozději do konce ledna následujícího kalendářního roku; potvrzení za rok 2021 by tedy správně měla dorazit kolem 30. ledna 2022. Pokud by Vám k tomuto datu žádné potvrzení nepřišlo, nebo pokud z jakéhokoli důvodu potřebujete potvrzení dříve, prosím napište nám e-mail nebo nám zavolejte na číslo 775 204 109 a my potvrzení pro vás vyřídíme přednostně.
Občas se navíc stává, že problém s potvrzením není na naší straně – u některých dárců nemáme kompletní adresu, na příspěvcích zaslaných složenkou bývá jméno dárce často nečitelné, některé už odeslané zásilky s potvrzením mohla zatoulat pošta...

Spouštíme adventní sbírku Stromeček pro Klíček

Prosinec 2021 : Kvůli pandemickým opatřením nemůžeme ani letos pořádat každoroční Den otevřených dveří, ani tradiční Adventní koncert, není ani možné, abychom své drobné výrobky prodávali na vánočních trzích – dovolujeme si Vás proto pozvat k adventní sbírce “Stromeček pro Klíček”, kterou jsme spustili na 2. neděli adventní. Budeme rádi, když se přidáte – a moc nám to pomůže! Pozvěte své přátele, nebo třeba kolegyně a kolegy v práci, a podpořte společně naši práci zdobením symbolického vánočního stromečku. Předem dekujeme všem, kdo nás budete moci podpořit! Více informací najdete ZDE.

Díky všem za pomoc a podporu!

Prosinec 2021 : Vstupujeme do posledního měsíce náročného roku. Byl to rok plný práce a nejistoty, kdy bylo velice těžké finančně zajistit naši práci. Pandemie nás připravila o mnoho dárců. Moc tedy děkujeme Vám všem, kdo jste nás i navzdory všem těžkostem mohli podpořit - ať už finančně, hmotným darem nebo třeba dobrovolnickou prací. Díky Vám to byl také rok radosti a naděje: mohli jsme pořádat letní tábor, udržet v provozu malejovický respitní dům, podporovat herní práci v Městské nemocnici Ostrava a dál pracovat i na dalších našich projektech, jako je např. projekt nové rodičovské ubytovny nedaleko motolské nemocnice. 

Slavíme 30. narozeniny

Říjen 2021 : Klíček slaví 30. narozeniny! Slavíme komorně, vlastně ani moc neslavíme, jen se tak tiše a vděčně radujeme: když se ohlédneme, máme mít z čeho radost. Byla to dlouhá a místy strastiplná cesta, a my doufáme, že ještě zdaleka nekončí!

Koncert tříkrálový – alespoň na webu

Leden 2021 : Kdyby bývala nebyla koronavirová pandemie, konal by se v neděli 10. ledna 2021 náš tradiční Tříkrálový koncert. Abychom dlouholetou tradici tak úplně nepřerušili, umístili jsme na internet sestřih koled a povídání, které nám poslali ti, kdo na našich koncertech většinou vystupují (a nejenom oni).
Místo do sběrací pokladničky, která by bývala stála u vchodu do kostela, je možné přispět prostřednictvím portálu Darujme (a budeme rádi, když informaci o této možnosti budete i během roku šířit dál mezi své přátele).
Tady je potom odkaz na Youtube.
Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se, až nám okolnosti zase dovolí setkávat se osobně!

Vánoční dárek

Prosinec 2020 : Přejeme všem krásné a požehnané Vánoce a posíláme malý štědrovečerní dárek – natočen byl rovněž v malejovickém kostele a ke zpěvačce Haně Žárové a klavíristce Olze Cvikové se tentokrát přidala ještě houslistka Martina Bohačíková.
Přáli bychom si, aby tahle krásná vánoční písnička posílila sváteční náladu a pomohla nám pozvednout naše myšlenky od starostí k naději a k oněm velkým tajemstvím, jejichž symbolem a připomínkou Vánoce jsou...
K Vánocům také vždycky patřilo společné setkávání – toho si letos sice moc neužijeme, ale zájem o druhé a lásku k bližnímu nám žádná omezení vzít nemohou.

Hudební adventní pozdrav

Prosinec 2020 : Tak, jako byl zvláštní celý letošní rok, je zvláštní i tato adventní doba. Není možné se fyzicky scházet, není možné zpívat v kostelích – a tak jsme letos museli přerušit dlouhou tradici benefičních adventních koncertů, které pro nás už mnoho let organizuje náš kolega Csaba Farkas. Rozhodli jsme se ale, že místo koncertu pořídíme alespoň adventní hudební pozdrav - a velice děkujeme Haně Žárové a Olze Cvikové, které si v předvánoční době našly čas na výlet do Malejovic, a umožnily nám (samozřejmě za dodržení všech nezbytných opatření) pořídit videonahrávku krásné skladby a úžasného zpěvu. Hudební pozdrav naleznete TADY.

Pozvánka na letní tábor 2020

Červen 2020 : Po dlouhých měsících nejistoty ohledně toho, co všechno letos o prázdninách bude nebo nebude možné, jsme nakonec s úlevou přivítali zprávu, že se letní tábory nakonec konat mohou – byť samozřejmě s trochou určitých omezení.
Náš letošní tábor proběhne už tradičně v Malejovicích, kde můžeme využívat pohodlné zázemí dvou nadačních domů, a to od soboty 18. července do soboty 1. srpna 2020.
Těšíme se na setkání se všemi, kdo se letos rozhodnete strávit s námi v Malejovicích dva táborové týdny a doufáme, že společně prožijeme zajímavý, radostný a inspirativní čas. Podrobnější pozvánku naleznete ZDE.

Nový běh programu pro herní specialisty

Únor 2020 : Po několikaleté odmlce zahajujeme na jaře letošního roku další běh vzdělávacího programu "Specialista pro hru komunikaci a doprovázení", který pořádáme společně s Vyšší odbornou školou zdravotnickou v Plzni. Cílem studia je připravit absolventy na výkon práce herního specialisty a herního asistenta. Program, v němž přednášejí tuzemští i zahraniční lektoři, může být obohacením pro všechny, kdo při své práci přicházejí do kontaktu s dětmi.
Podrobnější informace naleznete na samostatných webových stránkách www.playwork.cz, informace o programu vyšla i v časopisech Florence a Medical Tribune.

Informace našim dárcům
Únor 2020 : Všem našim dárcům se snažíme včas zaslat potvrzení o daru pro daňový odpočet: u darů od 1.000,- Kč výše to děláme automaticky, u darů nižších na vyžádání. Zpravidla se nám daří, aby potvrzení – ať už poštou nebo e-mailem – odešla nejpozději do 15. února následujícího kalendářního roku; potvrzení za rok 2019 by tedy správně měla dorazit kolem 15. 2. 2020. Letos máme v rozesílání trochu zpoždění, a zmíněnou hranici tak musíme o týden posunout, za což se velmi omlouváme.
Pokud jste od nás potvrzení ještě nedostali a z jakéhokoli důvodu je potřebujete dříve než 24. 2., prosím napište nám e-mail nebo nám zavolejte na číslo 775 204 109 a my potvrzení pro vás vyřídíme přednostně.
Občas se navíc stává, že problém s potvrzením není na naší straně – u některých dárců nemáme kompletní adresu, na příspěvcích zaslaných složenkou bývá jméno dárce často nečitelné, některé už odeslané zásilky s potvrzením mohla zatoulat pošta...

Tříkrálový koncert 2020

Leden 2020 : Srdečně Vás zveme na tradiční Tříkrálový koncert - koná se v poslední den doby vánoční, v neděli 12. ledna 2020, jako obvykle ve vytápěném kostelíku sv. Františka z Assisi, v ulici U Habrovky v Praze 4, kousek od stanice metra Budějovická.
Koncert začíná v 16:00, pdf s pozvánkou najdete TADY.
Po koncertě jsou všichni zváni na čaj, vánočku a cukroví.
Členy a příznivce zapsaného spolku Sdružení Klíček (i případné zájemce o členství) zároveň zveme na výroční setkání našeho spolku; to proběhne od 14:30 ve farním klubu (klub bude otevřen už od 14:00).

Pozvání na Adventní koncert 2019

Prosinec 2019 : Srdečně Vás zveme na náš letošní Adventní koncert – stejně jako v několika posledních letech se uskuteční v kostele sv. Kříže v ulici Na Příkopě 856/16 v Praze 1.
Letos se koncert koná ve středu 18. prosince v 17:30.
Adventní koncerty pořádáme jako poděkování za to, že Klíček funguje a může dělat svou práci - koncert je zároveň symbolickým vyjádřením díků všem našim příznivcům a podporovatelům a současně příležitostí ke ztišení a rozjímání vprostřed předvánočního shonu...
Dopředu upozorňujeme i na tradiční Tříkrálový koncert – ten proběhne v kostelíku sv. Františka z Assisi v Praze 4 v neděli 12. ledna; pozvánku s programem zde najdete s dostatečným předstihem.

Den otevřených dveří 2019

Listopad 2019 : V letošním roce je to už 15 let, co jsme slavnostně otevřeli respitní dům dětského hospice v Malejovicích u Uhlířských Janovic.
Přijměte naše srdečné pozvání na Den otevřených dveří, který v něm v sobotu 30. listopadu 2019 pořádáme.
Den otevřených dveří bude mít podobu neokázalého přátelského setkání – budeme společně vzpomínat, poslouchat skvělou kapelu Marná snaha a zobat při tom dobroty, které v naší domácí kuchyni pro hosty připravíme.
Pro nejširší veřejnost bude dům otevřen od 14:00 do 18:00 hodin.
Těšíme se na setkání s Vámi!

Pozvánka na letní tábor

Červen 2019 : Náš tradiční letní tábor se letos uskuteční v poněkud netradičním termínu: od pondělí 1. července (s možnosti přijet už v neděli 30. června večer) do neděle 14. července.
Části tábora se i letos zúčastní naše kamarádka a spolupracovnice, herní specialistka Deborah Vilas, která za námi přiletí přes oceán až z dalekého New Yorku! Přítomnost zámořského hosta táborníkům umožní přirozeně a příjemně uplatnit (a rozvinout) své znalosti angličtiny!
Program je ale samozřejmě mnohem pestřejší – podrobnosti najdete ZDE a elektronickou přihlášku TADY; přihlásit se ale můžete i telefonicky na čísle 775 204 109, nebo e-mailem.

Charitativní bazárek v Divadle Na Fidlovačce

Únor 2019 : V sobotu 23. února proběhne ve foyer Divadla Na Fidlovačce charitativní bazar z. s. Cestička, nazvaný "Cestička dětem"; výtěžek bude věnován našemu Nadačnímu fondu Klíček.
Bazar proběhne v čase od 10:00 do 13:00 hodin – máte-li čas a budete-li poblíž (a nebo budete-li si chtít udělat cestu do Nuslí), jste srdečně zváni!
Vaše případná sobotní výprava do foyer slavného pražského divadla bude rozhodně stát za to – nejen kvůli věcem, jež tu budou k zakoupení, ale také proto, že celý bazar je doprovozen lákavým programem, a dokonce zakončen tombolou; veškeré podrobnosti najdete na stránkách Divadla Na Fidlovačce.


STARŠÍ ZPRÁVY NALEZNETE V ARCHIVU WEBOVÝCH AKTUALIT.
 O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-22 Nadační fond Klíček