Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Rozdělená rodina Letní tábory
 
sipka

Úvodní stránka

O nás

Sdružení Klíček

Publikace

Archiv

Ubytovna ve FNM

Cesta do Malejovic

Jak můžete pomoci?

Poděkování

Zajímavé odkazy

Kontakt
 

VÍTEJTE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH NADAČNÍHO FONDU KLÍČEK.

RYCHLÉ AKTUALITY NAJDETE NA NAŠÍ FACEBOOKOVÉ STRÁNCE.Pozvánka na letní tábor

Červen 2018 : Přijměte pozvání na letní tábor, jejž už více než pětadvacet let pořádáme pro děti, které na jiný tábor jet nemohou nebo nechtějí (ať už kvůli svým zdravotním či jiným životním těžkostem). Tábor se uskuteční v Malejovicích od 14. do 28. července. Děti si s sebou mohou na tábor vzít, koho chtějí (sourozence, kamaráda, rodiče, prarodiče či jiného příbuzného, a po domluvě třeba i domácí zvíře). Program tábora nestojí na soutěživých hrách – naší hlavní snahou je, aby táborníkům bylo společně hezky a aby pro ně společně strávený čas byl odpočinkem, obohacením a inspirací. Více informací je TADY, přihláška pak ZDE. Přihlásit se lze i na čísle 775 204 109 nebo na e-mailové adrese klicek@klicek.org.

Poznámka ke kampani

Březen 2018 : V médiích se ve druhé polovině března objevila poněkud matoucí reklamní kampaň iniciativy “Dům pro Julii”, která - podle svých slov - v Brně buduje “první dětský hospic” v České republice.
Je jistě dobré, když mají rodiny v těžké situaci na výběr mezi více variantami podpory, ale není dobré, když nová organizace prezentuje vlastní plány bez poctivé reflexe toho, co se u nás na poli dětské hospicové a paliativní péče už udělalo a dělá.
Více o naší práci, která navíc není na tomto poli jediná, lze přitom nalézt třeba na našem webu, nebo v archivu České televize, v dokumentu Životy dětí nebo v pořadu Ferdinandovy zahrady.

Setkání v Oxfordu

Únor 2018 : V únoru 2018 jsme se při pracovní cestě do Velké Británie sešli v Oxfordu se členkou našeho čestného výboru a zakladatelkou dětského hospicového hnutí, Sestrou Frances Dominikou.
Setkání to bylo velmi milé a intenzivní a dotkli jsme se při něm několika velmi důležitých témat: hovořili jsme například o proměnách dětských hospiců v uplynulých několika letech a o tom, nakolik jsou současné trendy – v Británii i ve světě – v souladu s původními ideály.
Šlo vlastně o pokračování diskuse, která započala už v roce 2014, při zatím poslední návštěvě Sestry Frances Dominiky v České republice.

Pozvánka na Tříkrálový koncert

Leden 2018 : Opět se sešel rok s rokem a my vás – tak jako vždycky touto dobou – zveme na náš tradiční Tříkrálový koncert, kterým se každoročně symbolicky loučíme s časem Vánoc a vstupujeme nového roku, plného nových dobrodružství. Koncert se koná v neděli 7. ledna 2018 od 16:00 ve vytápěném kostelíku sv. Františka z Assisi v Praze 4, v ulici U Habrovky.
Náš Tříkrálový koncert vlastně není koncert v pravém slova smyslu, ale spíš společné zpívání tradičních i méně známých koled, zakončené setkáním nad čajem, kávou, cukrovím a vánočkou. Každý z příchozích dostane malý zpěvníček, aby texty koled nemusel lovit z paměti. Přijďte, rádi vás uvidíme! Pozvánku si můžete stáhnout ZDE.

Pozvánka na Adventní koncert

Prosinec 2017 : Zveme vás na náš tradiční adventní benefiční koncert - tentokrát se uskuteční ve středu 13. prosince od 18:00kostele Sv. Kříže v Praze Na Příkopě.
Vystupte z předvánočního shonu a přijďte si poslechnout krásnou a povznášející hudbu W. A. Mozarta, J. S. Bacha, P. Ebena, J. A. Seelinga, C. Francka v podání Pražského pěveckého studia, řízeného Janem Frankem, i sólových interpretů - Renaty Jandové, Hany Žárové, Miroslava Žáry, Jana Janského, Petra Graua, Anežky Beščecové a dalších.
Pozvánku s programem najdete pod TÍMTO ODKAZEM.
Těšíme se na Vás!


STARŠÍ ZPRÁVY NALEZNETE V ARCHIVU WEBOVÝCH AKTUALIT.
 O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-18 Nadační fond Klíček