Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Rozdělená rodina Letní tábory
 Úvodní stránka

O nás

Sdružení Klíček

Publikace
sipka Archiv

Výroční zprávy

Webové aktuality

Ubytovna ve FNM

Cesta do Malejovic

Jak můžete pomoci?

Poděkování

Zajímavé odkazy

Kontakt
 

Webové aktuality 2010


Pozvánka na koncerty

Prosinec 2010 : Dovolujeme si Vás pozvat na dva tradiční benefiční koncerty, které v adventním a vánočním čase pořádáme v Praze.
Ten první se uskuteční v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v neděli 19. prosince16.00 hodin.
Vystoupí sbory Pražská kantiléna a Iuventus paedagogica, sopranistky Jitka Paličková a Hana Žárová a Adventní kvarteto příčných fléten.
Druhým koncertem je koncert tříkrálový - proběhne v neděli 9. ledna 2011 od 15.00 hodin, místem konání je jako každoročně v kostel sv. Františka z Assisi v ulici U Habrovky na Praze 4. Pozvánku s podrobnějšími informacemi naleznete ZDE.

Takový zvláštní nápad...

Listopad 2010 : Počátkem listopadu nám přišel e-mail od ostravského herce, pana Alberta Čuby. Píše v něm, že se zapojil do soutěže na serveru "stream.cz" a rád by nám, pokud vyhraje, svou výhrou pomohl - Klíček má být jedním ze šesti příjemců jeho případné podpory. Soutěží se až o milión korun - a ten vyhraje autor videa, které bude mít nejvíce shlédnutí, tedy minimálně milión shlédnutí (nefunguje to bohužel tak, že co shlédnutí, to koruna...).
Nápad je to zajímavý, byť, žel, přichází poměrně krátce před uzávěrkou soutěže.
Chcete-li se také zapojit a pokusit se spolu s námi o nemožné, podívejte se prosím na podrobnější informace ZDE.

Zveme Vás na Den otevřených dveří

Říjen 2010 : Milí přátelé, srdečně Vás zveme v sobotu 30. října na Den otevřených dveří v dětském respitním a hospicovém domě v Malejovicích u Uhlířských Janovic. Tak, jako každý rok, i letos otevíráme jeden den v roce dveře našeho nadačního domu všem zájemcům o naši práci.
Zveme Vás na prohlídku domu, který už je několik let v provozu, budete si moci prohlédnout i dům, který právě rekonstruujeme. Chceme se podělit o radost ze všeho, co se nám už podařilo, a se zájemci si popovídat o všech plánech, které do budoucna stále opatrujeme.
Podrobnější informace ZDE.

Podpora pro Ágnes Geréb

Říjen 2010 : I Nadační fond Klíček se připojil k protestu na podporu zatčené maďarské lékařky a porodní asistentky, paní Ágnes Geréb, která je za velmi problematických okolností zadržována v Maďarsku - bližší informace naleznete na následujícím profilu na Facebooku.
Ve čtvrtek 14. října jsme naším starým autobusem vyrazili na demonstraci před budovu maďarského velvyslanectví a předali tam dopis pro pana velvyslance. Autobus, pomalu projíždějící hustým provozem, pak posloužil jako pojízdné upozornění v dalších částech Prahy.
Několik fotografií z cesty naleznete v této malé FOTOGALERII.

Podpořte nás prostřednictvím DMS!

Srpen 2010 : Od jara letošního roku je naši práci možné podpořit i prostřednictvím dárcovských SMS.
Tato forma podpory je součástí veřejné sbírky a v těchto dnech k ní připravujeme nový letáček a samostatnou webovou podstránku, na níž se vždy za každý uplynulý měsíc bude zobrazovat počet doručených zpráv. Princip dárcovských zpráv je velmi jednoduchý:
Pošlete-li ze svého telefonu textovou zprávu ve tvaru
DMS KLICEK na číslo 87777,
bude Vás odeslání zprávy stát 30,- Kč,
z toho my obdržíme 27,- Kč.
Za Vaši podporu předem děkujeme!

S nadějí ve shledání – 5. června U kamenného zvonu

Květen 2010 : S blížícím se létem Vás srdečně zveme na další výjimečný benefiční koncert, opět nazvaný podle motivu, který už mnoho let podpírá veškerou naší prací - "S nadějí ve shledání". Koncert se uskuteční na Staroměstském náměstí v Praze, v historickém domě U kamenného zvonu, v sobotu 5. června v 15.00 hodin. Půjde o výběr z hudby a poezie Leony Zezulové, maminky naší dlouholeté kamarádky a účastnice našich táborů - Hanky Zezulové. Sama Hanka na koncertě vystoupí coby klavíristka, druhým hráčem na klavír bude Petr Mádr. Jako recitující host se koncertu zúčastní také paní Hana Maciuchová.
Bližší informace najdete na plakátku ve formátu PDF.
Koncert se koná za laskavého přispění firmy Bomart, spol.s r.o.

Letní tábor 2010

Duben 2010 : Letošní letní tábor Nadačního fondu Klíček proběhne v Malejovicích ve druhé polovině července, tedy ve dnech 17.– 31. 7. 2010. Tábor je určený zejména dětem, kterým nějaké těžkosti (obvykle zdravotní) brání v tom, aby se zúčastnily běžného táborového pobytu, ale tábora se samozřejmě mohou zúčastnit i děti, které žádný takový handicap nemají.
Zázemí tábora tvoří jednak táborová louka s velkými indiánskými stany a menšími podsadovými stany, jednak krásný zrekonstruovaný dům bývalé vesnické školy.
Na letošní rok máme přichystáno několik velkých překvapení - podrobnosti (o táboře, nikoli o těch překvapeních) se dočtete v následujícím dopise.

Pozvánka do Lešan

Duben 2010 : Český klub historických autobusů, jejž jsme díky našemu vozidlu členy, pořádá v sobotu 22. května tradiční setkání starých autobusů v Lešanech.
Pokud nic nezkříží naše záměry, rádi bychom se s naším angažovaným autobusem i letos do Lešan vypravili, a všem zájemcům o dobrodružství nabízíme, že je vezmeme s sebou. Výpravu hodláme uskutečnit za každého počasí.
Máte-li o takovýto májový výlet zájem, ozvěte se nám, prosím - a to buď na telefon 603 204 109, nebo e-mailem.
Nabrat (a posléze vysadit) Vás můžeme v Uhlířských Janovicích, Malejovicích nebo v Benešově, popřípadě kdekoli jinde na trase.

Autobus RTO 706 stále ve formě

Duben 2010 : Na přelomu března a dubna vždy prožíváme mrazivé napětí – souvisí s blížícím se termínem technické kontroly našeho archivního autobusu RTO 706. Jeho cesty, jak návštěvníci těchto stránek vědí, plní – krom jiného – i důležitý agitační úkol; v rámci kampaně "Se starým autobusem proti starým pořádkům" jimi upozorňujeme na věci, které do života zralé, občanské a demokratické společnosti nepatří. Samozřejmě pouze na některé, neboť jinak bychom museli jezdit bez přestání.
Tímto dáváme na vědomí, že náš autobus počátkem dubna technickou prohlídkou úspěšně prošel a je připraven k plnění svých úkolů. Pokud by někdo z návštěvníků našeho webu měl o služby tohoto výjimečného busu také zájem, nechť se nám, prosím, ozve.

Jarní benefiční koncert

Duben 2010 : S jarními slunečními paprsky si Vás dovolujeme pozvat na jarní benefiční koncert Nadačního fondu Klíček, s podtitulem "S nadějí ve shledání", který se uskuteční v pátek 16. dubna od 18:00 hodin ve Farním klubu u Panny Marie Sněžné v Praze (Jungmannovo nám. 18, Praha 1 - vchod z uličky směrem k Františkánské zahradě).
Členové Spolku přátel komorní hudby zahrají skladby A. Dvořáka, G. Pucciniho, W.A. Mozarta, J.S. Bacha, F. Poulence, M. Arnolda,
J. Rychlíka, C. Saint - Saense a J. Ježka.
Bližší informace lze nalézt v pozvánce ve formátu PDF.
Po koncertě jsou všichni zváni na posezení ve farním klubu.

Šlapací kára Berg

Únor 2010 : K úžasné venkovní trampolíně, kterou se díky příspěvku získanému prostřednictvím občanského sdružení Pontes podařilo na sklonku loňského roku do Malejovic pořídit, přibyla letos další atrakce, která bude sloužit našim malejovickým hostům - šlapací kára Berg s přídavným vozíkem.
Kára je natolik bytelná, že může sloužit nejen dětem, ale i dospělým, a rozšíří nabídku možností, jak v Malejovicích aktivně trávit volný čas. Doposud si naši návštěvníci mohli podobných projížděk užít jen při občasných výletech na dopravní hříště v 25 km vzdáleném Kolíně. Vozidlo bylo pořízeno díky příspěvku z Fondu hejtmana Středočeského kraje, MUDr. Davida Ratha.

A znovu – Tříkrálový koncert v Praze

Leden 2010 : Rok se s rokem sešel a znovu tu máme tradiční Tříkrálový koncert, pořádaný v kostelíku sv. Františka z Assisi (ulice U Habrovky, nedaleko stanice metra C, Budějovická). Koncert letos proběhne na den stejně, jako loni,
tedy 10. ledna, tentokrát však již v 15.00 hodin.
Účinkovat budou sbor Pražská kantiléna, Tři králové a zpěvaví diváci. Na programu opět budou známé i méně známé koledy, příchozí obdrží zpěvníček, aby se mohli ke zpívání přidat. Pro nedočkavé nabízíme ke stažení zatím alespoň loňský zpěvníček ve formátu PDF – zpěvníček letošní nebude o mnoho jiný.
Členy Sdružení Klíček současně zveme na valnou hromadu,
která se bude konat po koncertu.STARŠÍ ZPRÁVY NALEZNETE V ARCHIVU WEBOVÝCH AKTUALIT.


 O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-10 Nadační fond Klíček


CNW:Counter