Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Rozdělená rodina Letní tábory
 Úvodní stránka

O nás

Sdružení Klíček

Publikace
sipka Archiv

Výroční zprávy

Webové aktuality

Ubytovna ve FNM

Cesta do Malejovic

Jak můžete pomoci?

Poděkování

Zajímavé odkazy

Kontakt
 

Webové aktuality 2011


Pozvánka na letní tábor 2011

Červen 2011 : Zveme Vás na letní táborový pobyt, který pořádáme v Malejovicích od 16. do 30. července 2011. Tábory pořádáme od roku 1992 a jsou určeny zejména dětem, které z nějakého důvodu nemohou jet na běžný tábor, ale zdaleka ne jenom jim - podrobnosti najdete v POZVÁNCE.
Účastníkům našich pobytů se snažíme nabízet příjemné, zajímavé a smysluplné strávení dvou letních týdnů v hezké přírodě středního Posázaví, ale současně se zázemím plně vybaveného nadačního domu. Pokud byste se táborového pobytu rádi zúčastnili, ozvěte se nám, prosím, na e-mail jiri@klicek.org, nebo na telefonní číslo 775 204 109. Zájemci si kromě již zmíněné POZVÁNKY mohou prohlédnout i SEZNAM věcí, které je dobré mít na táboře s sebou.

 

Kauza vraňanského "hospice" v ČT

10. května 2011 : Kauze údajného dětského hospice ve Vraňanech se v pořadu Reportéři ČT věnovala i Česká televize - reportáž, pro niž poskytli své vyjádření i zástupci našeho nadačního fondu, byla odvysílána v pondělí 9. května a lze ji nalézt v archivu České televize.

K textu na serveru Aktuálně.cz

31. března 2011 : Server Aktuálně.cz publikoval dne 31. března článek nazvaný Státní miliony umírajícím dětem zmizely, hospic nikde. Text se týká podivného projektu občanského sdružení V dobré víře, jehož aktivity myšlence dětské hospicové péče přiliš neprospěly.

V minulosti jsme se setkali s tím, že si nás někteří lidé s tímto projektem mylně spojovali - v souvislosti s aktuálním mediálním zájmem o celý případ odkazujeme na své první vyjádření k projektu vraňanského hospice z listopadu 2007 (na stránce, která se po odkazem otevře, jde o třetí zprávu shora), a také na dopis, který jsme v souvislosti s přidělenou dotací už v říjnu 2008 zaslali na Asociaci poskytovatelů hospicové péče, jejímž jsme členem - text ZDE.

V textu serveru Aktuálně.cz nás poněkud překvapil výrok MUDr. Marie Svatošové na adresu dětských hospiců obecně - odkazujeme v této souvislosti na text, který MUDr. Svatošová publikovala v učebnici O. Matouška "Sociální práce v praxi" (Portál, Praha 2005, ISBN 80-7367-002-X) - odkaz ZDE. Docela rádi bychom věděli, jací "odborníci" - a na základě čeho - citovaný výrok pronesli.

Podrobnosti o konceptu dětského hospice lze najít na těchto našich webových stránkách (viz záložka Dětský hospic v horní liště).

Mezi fundamentální omyly, jež jsou u nás s obecnou představou o dětské hospicové péči spojeny, patří nejčastěji tyto:

  • dětský hospic je určen dětským onkologickým pacientům
    (ti ve světě představují max. 10-30 % klientely);

  • dětský hospic slouží umírajícím dětem v posledním půlroce života
    (do dětského hospice mohou přijíždět děti s diagnózou život ohrožujícího nebo život omezujícího onemocnění na opakované pobyty často po řadu let, terminální péče nepředstavuje hlavní objem práce. Středem zájmu dětského hospice je nejen nemocné dítě, ale celá jeho rodina - a s rodinou je pak hospic v kontaktu často i řadu let po úmrtí dítěte.);

  • rodiče své děti do hospice "posílají"
    (hospic je určen pro celé rodiny, pobyt dítěte bez rodičů je naprostou výjimkou a musí vycházet z toho, že si jej takto přejí jak rodiče, tak dítě).


Pozvánka na koncerty

Prosinec 2010 : Dovolujeme si Vás pozvat na dva tradiční benefiční koncerty, které v adventním a vánočním čase pořádáme v Praze.
Ten první se uskuteční v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v neděli 19. prosince16.00 hodin.
Vystoupí sbory Pražská kantiléna a Iuventus paedagogica, sopranistky Jitka Paličková a Hana Žárová a Adventní kvarteto příčných fléten.
Druhým koncertem je koncert tříkrálový - proběhne v neděli 9. ledna 2011 od 15.00 hodin, místem konání je jako každoročně v kostel sv. Františka z Assisi v ulici U Habrovky na Praze 4. Pozvánku s podrobnějšími informacemi naleznete ZDE.

Vánoce se blíží – zveme Vás na koncerty!

Prosinec 2011 : Srdečně Vás zveme na adventní koncert duchovní hudby, který se uskuteční v pátek 16. 12. 2011 v kostele Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze 1 od 19.30 hodin.
Účinkovat budou ženský sbor Iuventus Paedagogica, Přemysl Kšica (varhany) a Jakub Janský (housle).
Na programu jsou skladby J.S.Bacha, Charles-Marie Widora, Jana Nováka a dalších.
Tradiční benefiční tříkrálový koncert pak proběhne
v neděli 8. 1. 2012 v kostele sv. Františka z Assisi
v ulici Na Habrovce v Praze 4 od 16.00.
Účinkují tři králové s muzikou a překvapením!
Pozvánka v PDF zde.

Oznámení o ukončení veřejné sbírky
Listopad 2011 : Ke dni 31. října letošního roku doběhla veřejná sbírka, která nám byla Magistrátem hlavního města Prahy povolena rozhodnutím č.j. S-MHMP/739130/2008 ze dne 12. listopadu 2008. Podle platné zákonné úpravy může veřejná sbírka trvat nejdéle tři roky – tato sbírka byla zahájena 21. listopadu 2008, její ukončení bylo stanoveno na 31. říjen letošního roku.
Nyní jsme povinni zpracovat závěrečné vyúčtování – až bude magistrátem zkontrolováno a schváleno, můžeme požádat o registraci nové veřejné sbírky.
Upozorňujeme proto, že od 1. listopadu 2011 nelze přijímat příspěvky pro účel sbírky na sbírkovém účtě 4443720267/0100, a až do registrace sbírky nové také nelze přijímat dárcovské zprávy DMS.
Účet 21130111/0100, který je hlavním účtem našeho nadačního fondu, samozřejmě dál slouží k přijímání darů a sponzorských příspěvků bez omezení.

Nadační fond Klíček slaví 20 let

Září 2011 : Počátkem října uplyne rovných dvacet let od chvíle, kdy byla naše nadace zaregistrována. Je to pro nás příležitost k oslavám i vzpomínání - a rádi bychom všechny naše příznivce a přátele pozvali, aby dvacáté narozeniny oslavili spolu s námi.
Příležitostí k oslavě bude víc - jejich podrobnější soupis a bliší informace naleznete v tomto POZVÁNÍ, zvlášť upozorňujeme například na Den otevřených dveří v hospicovém domě v Malejovicích v neděli 9. října - naším hostem bude mj. zpěvák Jaroslav Hutka. O Dni otevřených dveří PODROBNĚJI.
Po delší odmlce také znovu vyšel náš zpravodaj Svižník (ke stažení ZDE) a brzy si chceme nadělit i nové webové stránky.


STARŠÍ ZPRÁVY NALEZNETE V ARCHIVU WEBOVÝCH AKTUALIT.


 O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-10 Nadační fond Klíček


CNW:Counter