Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Rozdělená rodina Letní tábory
 Úvodní stránka

O nás

Sdružení Klíček

Publikace
sipka Archiv

Výroční zprávy

Webové aktuality

Ubytovna ve FNM

Cesta do Malejovic

Jak můžete pomoci?

Poděkování

Zajímavé odkazy

Kontakt
 

Webové aktuality 2013


Zveme vás na adventní koncert

Prosinec 2013 : Rok se sešel s rokem, adventní čas je tu a my vás srdečně zveme na tradiční benefiční koncert pro náš nadační fond. Koncert je naším poděkováním všem, kdo nám pomáhají a v dobrém na nás myslí (byť třeba na samotný koncert přijít nemohou) a je také příležitostí k malému zastavení v předvánočním shonu.
Koncert se koná v úterý 10. prosince 2013 v 18:30
v kostele sv. Ignáce na Karlově náměstí v Praze 2.
Vystoupí ženský sbor Iuventus Pedagogica, sólistka Lucie Velentová, flétnový sbor Flautus Vocis; na varhany bude hrát Martin Moudrý.
Na programu jsou skladby J. S. Bacha, M. Regera, A. Dvořáka a dalších. Vstupné dobrovolné, pozvánka ke stažení ZDE.

Pozvání na Den otevřených dveří

Říjen 2013 : V sobotu 16. listopadu pořádáme v našem respitním a hospicovém domě v Malejovicích Den otevřených dveří.
Dveře se pro návštěvníky otevřou již v 10:00 a otevřené zůstanou až do časného podvečera, tedy do 17:00.
Od 11:00 bude v místním kostele sv. Jiří sloužena mše svatá. Na děti i dospělé návštěvníky čeká kromě prohlídky domu také chutné občerstvení, výtvarná dílna a několik hudebních lahůdek. Pro zájemce jsme na odpoledne připravili kurz pletení a pečení tradiční české vánočky - proběhne pod vedením naší skvělé kuchařky a pekařky, paní Anděly Slavíčkové.
Těšíme se na Vás!
(pozvánka v PDF)

Malejovice v poryvech větru

Srpen 2013 : V neděli 4. srpna se Malejovicemi prohnala velmi prudká bouře s mimořádně silným větrem, který ničil, co mu v cestě stálo. A v cestě mu, žel, stála i naše týpí na louce za školou. Sledovali jsme ten marný boj z okna - stany odolávaly dlouho a držely se statečně, ale nakonec přišel poryv, který jejich odpor překonal.
Kdyby takové běsnění živlů přišlo o pár dní dříve, byly by děti samozřejmě dávno evakuovány do bezpečí domu, i tak jsme ale vděčni za to, že se nám během tábora takové počasí vyhnulo.
I když za bouře vypadala situace hrozivě, její následky nakonec naštěstí nebyly tak strašné, jak to vypadá na následujících fotografiích.

Potáborové ohlédnutí

Červenec 2013 : Druhá polovina července v Malejovicích opět patřila letnímu táboru - byl, jako tradičně, určen zejména dětem, které za sebou mají dlouhou nemocniční léčbu, těžkou životní zkušenost, nebo které se potýkají s různými jinými těžkostmi, třeba zdravotními nebo sociálními.
Táborové společenství obvykle bývá velmi pestré, tvoří jej děti i rodiče ze všech koutů republiky (i ze Slovenska) - letos se nás na táboře sešlo více než padesát. Dokonce až z holandského Meersenu se za námi vypravili Adrian, Agnes a Anny, kteří patří mezi naše dlouholeté příznivce. Všichni tři se celý život věnovali práci s dětmi, a tak jim, krom jiného, vděčíme i za mnoho důmyslných a nápaditých her.
Tábory pořádáme už dvaadvacet let a jejich podoba doznává postupem času různých změn - z divokých lesních luk jsme se zvolna dobrali až ke komfortu, jaký dává zázemí zrekonstruovaného hospicového domu v Malejovicích (určitá ztráta romantiky je daní za to, že se táborů mohou účastnit i děti, kterým jejich stav pobyt v přírodě neumožňuje), pevně koncipované celotáborové hry zvolna ustoupily volnějšímu režimu, který stojí na nabídce rozmanitých herních a tvořivých aktivit.
Jedna věc se ale nezměnila - a doufejme ani v budoucnu nezmění: podstatou táborových pobytů je citlivé a přátelské společenství, radost ze společně prožívaného času, vědomí spřízněnosti a pospolitosti, která není omezena jen na dva červencové týdny.
Pro ty, kdo by chtěli zakusit alespoň odlesk táborové atmosféry, jsme připravili fotografické ohlédnutí.

Velká voda

Červen 2013 : Vydatné deště, které v uplynulých dnech zasáhly celou střední Evropu a způsobily rozsáhlé záplavy, v Malejovicích naštěstí nenapáchaly větší škody - jediný malý potůček, který vesnicí protéká, ale i tak stačil proměnit náves v jeden velký rybník a čerpadlo, obsluhované obětavým kolegou Radkem, muselo po několik dní bez ustání odčerpávat vodu ze zaplaveného sklepa našeho hospicového domu.
Velká voda však velmi citelně zasáhla stavbu vodní elektrárny ve Štětí, kterou realizuje naše partnerská organizace Energeia, o.p.s. a k níž do budoucna i my upínáme velké naděje.
Zprávu o aktuální situaci na staveništi, včetně fotografií a krátkého videa, najdete na webu Energeia.

Koncert v kostele u sv. Kříže zrušen
S ohledem na současnou povodňovou situaci jsme se rozhodli koncert, naplánovaný na úterý 4. června, zrušit. Za případné komplikace se omlouváme a doufáme, že se u krásné hudby společně sejdeme v příznivějších časech.


Pozvánka na červnový benefiční koncert

Květen 2013 : Na červen je naplánován další z úžasných benefičních koncertů ve prospěch Nadačního fondu Klíček. Znovu jej pořádá Základní umělecká škola Jižní město, které vděčíme již za mnoho skvostných hudebních zážitků.
Červnový koncert nese název MUSICA SACRA a uskuteční se v úterý 4. června 201319:00 hodin v kostele Sv. Kříže, tedy v samém srdci Prahy, jen pár kroků od Václavského náměstí. Přesná adresa je Na Příkopě 16, Praha 1 (kostel najdete na rohu ulic Na Příkopě a Panská).
Vystoupí dívčí sbor Pražská kantiléna, vstupné je dobrovolné.
Plakátek si můžete stáhnout ve formátu PDF.

Pozvánka na jarní benefiční koncert

Květen 2013 : Vážení přátelé, dovolujeme si Vás pozvat na jarní koncert ve prospěch Nadačního fondu Klíček. Koncert se uskuteční dne 22. května 2013 v 18:30 v kostele sv. Voršily na Národní třídě 8, Praha 1.
Vystoupí žáci pěveckého oddělení třídy MgA. D. Štěpánové, MgA. H. Žárové a MgA. Václava Bartha, PhD. Jako hosté vystoupí O. Cviková - klavír, E. Matějková a MgA. M. Žára - kytary, A. Šubrtová - flétny. Na programu budou mariánské písně na texty Z. Renčové a hudbu V. Renče a E. Matějkové, a dále skladby A. Dvořáka, K. Bendla, B. Martinů a dalších.
Vstupné dobrovolné.

Pozvánka na letní tábor 2013

Duben 2013 : I na letošní červenec připravujeme letní tábor - v pořadí už dvaadvacátý. Naše tábory jsou určeny především dětem, které z nějakého (zdravotního, sociálního...) důvodu nemohou nebo nechtějí jet na běžný tábor.
Děti mohou tábor absolvovat v doprovodu libovolné blízké bytosti - třeba rodiče, sourozence, kamaráda, či domácího mazlíčka.
Bydlet lze pod stanem - buď ve velkých indiánských týpí nebo v klasických stanech s podsadou, popřípadě ve vlastním dovezeném stanu - nebo pod střechou zděného domu se zázemím.
Program bude zahrnovat výtvarné, fotografovací i filmovací dílny, výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí, hru na hudební nástroje a společné zpívání, a ještě mnoho a mnoho dalšího.
Tábor se koná v Malejovicích ve dnech 13. - 27. července, příspěvek (skutečné náklady jsou vyšší) činí 3.000,- Kč za dítě a 3.500,- Kč za dospělého. Jsou možné splátky, popřípadě individuální domluva s ohledem na konkrétní rodinnou situaci.
Přihlásit se lze již nyní prostřednictvím e-mailu zaslaného na adresu klicek@klicek.org, přihlášku ve formátu PDF naleznete ZDE.


Několik slov k prezidentské volbě

Únor 2013 : Ač je Nadační fond Klíček organizací nepolitickou ve smyslu spojenectví s politickými stranami, ve smyslu podpory demokratické občanské společnosti jsme organizací hluboce angažovanou. Prezidentské volby, které máme za sebou, jsou pro nás důvodem k hlubokému smutku, ale současně také k silnému znepokojení:

Volební kampaň Miloše Zemana stála na prokazatelných lžích a jasných úderech pod pás - mlčky jej přijmout jako nového prezidenta znamená akceptovat to, že lež a podvod jsou legitimními prostředky na cestě k moci a že nerespektování pravidel se toleruje a vyplácí. Volební zákon přitom výslovně hovoří o tom, že kampaň musí být vedena "čestně a poctivě" - jakou má v naší společnosti takový zákon váhu?

Jsme přesvědčeni, že podstatou demokratických voleb není prostý součet výsledných hlasů - ve sportovním zápase vede vyšší počet branek k výhře jen tehdy, když oba týmy hrají podle pravidel. Fauly mají mít za následek vyloučení, ne vítězství.

I proto jsme se rozhodli podat na průběh voleb stížnost u Nejvyššího správního soudu - a po jejím zamítnutí i stížnost k Ústavnímu soudu. Jde však o naši občanskou aktivitu, nikoli o aktivitu spojenou s Nadačním fondem Klíček - referování o ní jsme proto vyhradili samostatné stránky www.neninamjedno.cz.

Jiří a Markéta Královcovi,
zakladatelé Nadačního fondu Klíček


Videoohlédnutí za večerem Klíček k Orientu


Klíček k Orientu

Leden 2013 : Srdečně zveme na benefiční hudebně taneční večer Klíček k Orientu, který ve prospěch Nadačního fondu Klíček pořádá Tina Ahmed.
Akce se koná v sobotu 9. února 2013 v 18:00 v Divadle Kampa, vstupné činí 250,- Kč a výtěžek večera je určen na podporu naší práce.
Vystoupí arabská hudební skupina Ziriab, orientální tanečnice Tina Ahmed, Sahar, Karolina Idrisová, Galeb, Khattya, Lubka, Katyia Na'ilah, Dimitra, Khalida, skupiny Jedová růže, Falisha Dancers, Samirah a další.
Stáhněte si, prosím, PLAKÁTEK.


Videoohlédnutí za tříkrálovým koncertem


Tříkrálový koncert 2013

Prosinec 2012 : Dovolujeme si Vás pozvat na náš pravidelný Tříkrálový koncert - tentokrát se uskuteční přesně na Tři krále, 6. ledna 2013, od 15:00 hodin, na obvyklém místě, tedy ve vytápěném kostelíku Sv. Františka z Assisi v ulici U Habrovky na Praze 4.
Hlavními protagonisty tradičně nevšedního setkání s koledami tradičně budou Pražská kantiléna, tři králové a zpěvaví diváci. Každý návštěvník obdrží malý zpěvníček. Po koncertě bude následovat posezení nad čajem a vánočními dobrotami ve farním klubu.
Podrobnosti v POZVÁNCE.


 O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-10 Nadační fond Klíček


CNW:Counter