Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Rozdělená rodina Letní tábory
 Úvodní stránka

O nás

Sdružení Klíček

Publikace
sipka Archiv

Výroční zprávy

Webové aktuality

Ubytovna ve FNM

Cesta do Malejovic

Jak můžete pomoci?

Poděkování

Zajímavé odkazy

Kontakt
 

WEBOVÉ AKTUALITY 2015

Pozvání na Den otevřených dveří

Prosinec 2015 : Po roce Vás opět srdečně zveme na Den otevřených dveří v dětském hospicovém domě v Malejovicích.
Zveme všechny, kdo se chtějí dozvědět více o naší současné práci i o našich nadějích a plánech do budoucna:
dveře našeho malejovického domu se otevřou
v sobotu 12. prosince 2015 od 10:00 do 17:00 hodin.
Den otevřených dveří bude i letos především neformálním přátelským adventním setkáním. Samozřejmostí je výborný čaj a ještě lepší vánočka – tu budete moci nejen ochutnávat, ale můžete se ji dokonce sami naučit plést a péct: lekce začíná ve 14:00 hodin.
Těšíme se na Vás!

Slavíme 24. narozeniny

Říjen 2015 : 4. října 2015 slaví Nadační fond Klíček své 24. narozeniny – to výročí je kromě jiného zvláštní i tím, že když jsme před těmi čtyřiadvaceti lety Klíček zakládali, nám samotným tehdy bylo 24 let.
Letošní výročí vnímáme nejen jako příležitost k ohlednutí zpátky, ale také jako šanci k novému nadechnutí a novému vykročení. Od letošního října do října příštího roku, kdy oslavíme rovné čtvrtstoletí, chystáme celou řadu nových věcí... O tom, že velkou úpravou prochází celý náš web, jsme již psali (jedná se ovšem, jak zasvěcení vědí, o běh na poněkud delší trať); zcela nově však vstupujeme i do světa sociálních sítí, byť zatím velmi zvolna.
Tomuto kroku jsme se dlouhá léta bránili - zneklidňovalo nás, kolik s podobnými médii může být spojeno balastu a promrhaného času. Dnes máme naopak dojem, že je škoda nevyužít kvůli předsudkům to dobré, co tyto sítě nabízejí: totiž prostor - a potenciálně velmi hravý a tvořivý prostor - pro vzájemné sdílení. Založili jsme tedy našemu Nadačnímu fondu Klíček profil na Facebooku, Twitteru a Instagramu a doufáme, že i jejich prostřednictvím budeme moci být blíž našim přátelům a příznivcům.
Jiří a Markéta Královcovi

Seminář s herní specialistkou z USA

Červen 2015 : Na pozvání Nadačního fondu Klíček a Společnosti pro herní práci přijíždí koncem června do ČR paní Deborah Vilas, výborná "child-life" specialistka (jako child-life se ve Spojených státech označuje obdoba herní práce s dětmi v nemocnici, tedy psychosociální podpora hospitalizovaných dětí) a pedagožka, která tento obor vyučuje na Bank Street College v New Yorku.
Během svého pobytu bude mít paní Vilas i dva semináře - ten pražský je otevřený i zájemcům z řad veřejnosti; bližší informace najdete v přiloženém letáčku. S případnou přihláškou prosím neotálejte, vzhledem k interaktivní povaze seminářů je počet účastníků omezen.

Pozvání na tábor 2015 – s přihláškou

Červen 2015 : Jak už víte z našich předešlých zpráv,letošní malejovický tábor začíná v sobotu 11. 7. a končí v sobotu 25. 7. Tábor je určen především dětem, kterým zdravotní nebo jiný handicap brání zúčastnit se tradičních táborů, ale je otevřen i těm, koho žádné zdravotní potíže netrápí. Děti si s sebou mohou vzít, koho chtějí: sourozence, kamaráda, rodiče – aby se jim nestýskalo.
Táborníci mohou být ubytováni ve velkých indiánských stanech s ohništěm uprostřed nebo v klasických podsadových stanech, ale současně máme k dispozici pohodlné a bezpečné zázemí velkého domu se všemi moderními vymoženostmi, kde nocují ti, kdo pod stan nemohou (a v případě nepříznivého počasí i všichni ostatní).
Snažíme se, aby tábory nabízely především nesoutěživé hry a aby všem, dětem i dospělým, dávaly možnost naučit se něčemu novému - podrobnější informace najdete v přiloženém dopise. To hlavní ale je, aby se pokud možno všichni, dospělí i děti, cítili na táboře hezky.
Příspěvek na táborový pobyt držíme už několikátým rokem beze změny a činí 3.000,- Kč pro dítě a 3.500,- Kč pro dospělého (jde opravdu pouze o příspěvek, neboť skutečné náklady jsou vyšší) - rodinám, pro něž by finanční důvody byly překážkou účasti, ač by jinak o táborový pobyt stály, nabízíme možnost splátek, popřípadě jiné individuální řešení.
Přihlášení je možné buďto prostřednictvím elektronického formuláře, nebo pomocí klasické přihlášky, kterou nám můžete zaslat e-mailem na adresu klicek@klicek.org nebo klasickou listovní poštou.

Férová snídaně v Malejovicích

Květen 2015 : V sobotu 9. května jsme se v Malejovicích připojili k akci "Férová snídaně", jejíž snahou je upozorňovat na koncept Fairtrade, napomáhat zodpovědnému a šetrnému přístupu ke světu, a také podporovat spotřebu lokálně vypěstovaných či vyrobených potravin (více informací o tomto záměru najdete na stránkách www.nazemi.cz).
"Naší" férové snídaně se zúčastnilo dvanáct hostů – podávala se mezi jiným fairtradová káva, fairtradový čaj, voda z naší studny, doma upečený chléb a koláče a vajíčka ze statku v sousední vesnici. A nešlo samozřejmě jen o jídlo, ale hlavně o společné setkání a povídání...
Několik fotografií nabízíme ZDE.

Ubytovna v novém

Březen 2015 : Díky společnosti Horizon Holding se letos v březnu k naší veliké radosti podařilo zrenovovat naši skromnou rodičovskou ubytovnu v motolské nemocnici v Praze.
Společnost zakoupila nový nábytek včetně postelí a komod, novou kuchyňskou linku, sušičku i televizi – a její zaměstnanci pomohli s vyklizením a odvozem starého nábytku a montáží toho nového.
Dar v podobě nově vybavené ubytovny byl Klíčku slavnostně předán v pátek 13. března 2015 na setkání, jejž se kromě zástupců společnosti Horizon Holding zúčastnili i ubytovaní rodiče a za FNM náměstek ředitele, MUDr. Martin Holcát. Bližší informace s fotografiemi nabízíme ZDE, samostatnou fotogalerii pak najdete i na webu Flickr.

Tábor 2015

Únor 2015 : Naše letní tábory (pořádáme je už od roku 1992) jsou otevřené i těm, kdo z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí jet na běžný tábor: jezdí tak s námi také děti, kterým život komplikují všelijaké těžkosti, často (ale nejen) zdravotního rázu – nabízíme jim pobyt v indiánském týpí nebo v podsadovém stanu, i bezpečné zázemí zděného domu se všemi civilizačními vymoženostmi. Aby se dětem nestýskalo, mohou si s sebou vzít někoho blízkého – ať je to kamarád, sourozenec, rodič nebo třeba prarodič.
Na informace o letošním táborovém programu je ještě čas – pro lepší plánování však už teď oznamujeme termín tábora: začínat budeme v sobotu 11. července a končit v sobotu 25. července 2015.

Dostali jste od nás poděkování?
Únor 2015 : V průběhu prvních šesti týdnů letošního roku jsme rozeslali potvrzení o poskytnutí daru všem dárcům, na něž jsme měli kontaktní údaje a kdo nám během roku 2014 poskytli dar v hodnotě 1.000,- Kč a více. (Potvrzení na nižší částky samozřejmě rádi vystavíme také, ale činíme tak na vyžádání, nikoli automaticky.)
K 15. únoru 2015 byla všechna potvrzení, která jsme byli schopni vystavit, již rozeslána: některé zásilky se nám ale vrátily zpátky jako nevyzvednuté nebo nedoručitelné a u několika dárců nemáme žádné kontaktní informace nebo je jejich jméno (zejména u plateb složenkou) na výpise nečitelné. Většinu potvrzení jsme také rozesílali obyčejnou poštou – podle zkušenosti z minulých let se vždy několik ojedinělých zásilek ke svému adresátovi vůbec nedostane.
Prosíme proto všechny, kdo od nás potvrzení a poděkování za dar poskytnutý v kalendářním roce 2014 dosud neobdrželi, aby se nám co nejdříve ozvali buď telefonicky na číslo 775 204 109, nebo e-mailem.

Nový Svižník

Leden 2015 : Po delší odmlce znovu vyšlo tištěné vydání našeho zpravodaje Svižník. Svižník odchází na více než pět a půl tisíce adres a zdražující se služby České pošty nám na čele přidělávají stále hlubší vrásky. Vydání ale není náročné jen kvůli poštovnému – ani poskládat pět a půl tisíce listů papíru a vložit je do obálek není jen tak: tentokrát nám velmi pomohla pučerská tiskárna Profiprint, kde nám celé vydání rychle a zdarma poskládali. Ke Svižníku byly přiloženy i kalendáříky pro rok 2015 – sponzorsky nám je vytiskl pan Jaroslav Olejko ze Šlapanic a jeho tiskárna Olprint. A za pomoc s vydáním děkujeme také společnosti Auros z Příbrami. V elektronické podobě (ovšem bez kalendářů) si zpravodaj můžete stáhnout ZDE.

Trvalý vánoční dárek

Leden 2015 : Při vánoční aktualizaci našich webových stránek jsme našim internetovým návštěvníkům nabídli možnost stáhnout si malý vánoční dárek v podobě krásného a moudrého chasidského příběhu (našli jsme jej na stránkách obdivuhodného, ale dnes s nepřízní okolností bojujícího sdružení Ignis – jeho zakladatelé nám laskavě dovolili vyprávění přetisknout).
Vánoce jsou sice už dávno za námi, ale vánočních dárků není nikdy dost (a moudrosti už teprve ne!) – proto zde dárek ponecháváme pro všechny, kdo si jej třeba ještě nestihli vyzvednout, a nebo kdo jej v mezičase třeba někam založili a potom se jim po něm zastesklo.
Příběh se otevře po klepnutí na obrázek nebo na tento ODKAZ.

Výtěžek z pokladniček

Leden 2015 : Konec starého a začátek nového roku je už tradičně doprovázen dvěma benefičními koncerty – adventním a tříkrálovým. Ačkoli hlavním účelem obou koncertů je setkání s krásnou hudbou a starými i novými přáteli, a také poděkování všem, kdo naši práci podporují a v dobrém na ni myslí, nezanedbatelné nejsou ani částky, které se při těchto příležitostech shromáždí v zapečetěné sběrací pokladničce určené pro dobrovolné dary.
S radostí oznamujeme, že na adventním koncertě v kostele sv. Ignáce v prosinci 2014 se vybralo 7.199,- Kč, a po lednovém tříkrálovém koncertě jsme v pokladničce našli dokonce 14.345,- Kč.
Všem dárcům děkujeme!


STARŠÍ ZPRÁVY NALEZNETE V ARCHIVU WEBOVÝCH AKTUALIT.
 O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-15 Nadační fond Klíček