Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Rozdělená rodina Letní tábory
 Úvodní stránka

O nás

Sdružení Klíček

Publikace
sipka Archiv

Výroční zprávy

Webové aktuality

Ubytovna ve FNM

Cesta do Malejovic

Jak můžete pomoci?

Poděkování

Zajímavé odkazy

Kontakt
 

WEBOVÉ AKTUALITY 2017


Seminář s Deborou Vilas

Listopad 2017 : Ve čtvrtek 16. listopadu vás zveme na diskusní seminář s americkou herní specialistkou Deborou Vilas – uskuteční se ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí 4/10 v Praze od 16:00 do 18:00 hodin.
Máte-li čas, přijďte si povídat o herní práci s dětmi v nemocnici i o tom, jak může hra rodičům a dětem prospět v rozvíjení vzájemných vztahů a jak lze pomocí svobodného a tvořivého přístupu vzdorovat tlakům přetechnizovaného světa.
Vstup volný, tlumočení zajištěno, pozvánka s podrobnějšími informacemi ZDE.

Pozvánka na Den otevřených dveří - změna termínu

Říjen 2017 : Zveme vás na letošní Den otevřených dveří do našeho respitního hospicového domu Malejovicích – bude spojený i se skromnou narozeninovou oslavou Klíčku a proběhne v sobotu 2. prosince 2017 (nikoli 9. 12., jak bylo ohlášeno původně).
Pozvánku s programem najdete ZDE - v první prosincovou sobotu můžete z Malejovic učinit třeba cíl svého předvánočního výletu.
Ať bude počasí jakékoli - deštivé, blátivé, větrné či mrazivé - zveme vás na dobrý čaj či grog do útulného tepla malejovického domácího krbu! Přijďte si poslechnout harmonikáře Samuela Rašku, naučit se, jak se plete vánočka a zdobí medové perníčky, nebo ochutnat speciální dýňovou polévku...

Mše s táborovými písničkami

Říjen 2017 : Ve středu 11. října v 18:00 hodin bude za Klíček a za naši práci sloužena mše sv. v kostele sv. Kříže v Praze Na Příkopě. Přesná adresa je Na Příkopě 856/16, Praha 1 – kostel stojí v samém centru Prahy, na rohu ulic Na Příkopě a Panská, naproti pasáži Myslbek. Z Václavského náměstí je to co by kamenem dohodil, blízko jsou stanice metra Můstek a Náměstí Republiky.
Na mši zveme i ty, kdo obvykle do kostela nechodí: nebude to “obyčejná” mše (to ostatně není žádná), ale celou ji budou doprovázet písničky z našich táborů.
Máte-li čas a chuť, přijďte společně s námi poděkovat a poprosit – nebo si třeba jenom zazpívat, rádi vás uvidíme.

Klíček funguje už 26 let

Říjen 2017 : Počátkem října jsme si připomněli – ještě ne oslavili, oslava teprve přijde – 26. narozeniny Nadačního fondu Klíček.
Každé narozeniny jsou důvodem k vděku a výzvou k přemítání: o tom, co máme za sebou i o tom, jak co nejlépe plout dál neznámem, které se rozprostírá před námi.
Mnozí z vás možná vědí, že bychom tu část cesty, kterou jsme už ušli, rádi zachytili a zmapovali v knížce. Pracujeme na ní už více než rok a snažíme se shromáždit hezké a zajímavé fotografie, dokumenty a vzpomínky – máte-li něco, čím byste do knížky mohli a chtěli přispět, prosíme ozvěte se nám.

Kolem motolské ubytovny...

Říjen 2017 : Zanedlouho uplyne rok od smutného okamžiku, kdy jsme – z velmi rozpačitě zdůvodněného rozhodnutí současného pana ministra zdravotnictví a tehdejšího (i budoucího – a vlastně i skrytě stávajícího) ředitele motolské nemocnice, Miloslava Ludvíka – museli vystěhovat námi spravovanou svépomocnou ubytovnu, která rodinám hospitalizovaných dětí sloužila 23 let.
Víme, že služba, jakou jsme rodičům nabízeli, dnes v Motole chybí, a nepřestáváme hledat způsoby, jak ji znovu oživit. Jedním z nich je i nové jednání s vedením nemocnice – k tomu ostatně vyzývá i Usnesení, které přijal Senát Poslanecké sněmovny poté, kdy v dubnu projednal petici za zachování naší ubytovny.
První takové jednání se (z naší, žel nikoli z motolské, iniciativy) uskutečnilo 20. září a jako pozorovatel se jej zúčastnil i senátor za Prahu 5, pan Václav Láska. Zastupující ředitel, dr. Budínský, nás vyzval, abychom zformulovali svou představu o budoucí spolupráci, a my jsme následně nemocnici zaslali tento shrnující dopis.

Pozvánka na letní tábor

Červen 2017 : Náš letošní letní tábor pro děti, které na jiný tábor jet nemohou nebo nechtějí (třeba kvůli nějaké své zdravotní či jiné životní těžkosti), proběhne v Malejovicích od 15. do 29. července.
Tábory pořádáme od roku 1992 a jsou v mnohém netypické - nestojí na soutěživých hrách (i když ani těm se tak docela nevyhýbáme), děti si s sebou mohou na tábor vzít, koho chtějí, a naší hlavní snahou je, aby všem účastníkům bylo společně hezky a aby pro ně společně strávený čas byl odpočinkem, obohacením a inspirací.
Více informací naleznete TADY, přihlášku pak ZDE. Přihlásit se lze i telefonicky na čísle 775 204 109 nebo e-mailem na adrese klicek@klicek.org.

Informace našim dárcům
Únor 2017 : V neděli 12. února jsme svěřili poště poslední várku potvrzení našim dárcům. Pokud jste tedy v loňském roce na naši práci přispěli finanční částkou 1.000,- Kč a více, a žádné potvrzení jste od nás nedostali, prosíme, ozvěte se nám co nejrychleji. U některých dárců nemáme kompletní adresu, na příspěvcích zaslaných složenkou bývá jméno dárce často nečitelné, některé zásilky s potvrzením mohla zatoulat pošta. Potvrzení samozřejmě rádi pošleme i na dary nižší než 1.000,- Kč, u těchto nižších částek však potvrzení vystavujeme na vyžádání.

Pozvánka na Tříkrálový koncert

Leden 2017 : Už řadu let pořádáme se začátkem nového roku Tříkrálový koncert - společné zpívání známých i méně známých koled, jímž se symbolicky loučíme s dobou vánoční a odvážně vstupujeme do nového roku.
Srdečně všechny zveme do malého dřevěného kostelíka sv. Františka z Assisi v ulici Na Habrovce na Praze 4, kousek od stanice metra Budějovická.
Letos se koncert koná v neděli 8. ledna od 16.00 hodin.
Kostel je vytápěný, všichni příchozí dostanou malý zpěvníček a možná i trochu cukroví.
Vstupné je zcela dobrovolné, pozvánku si můžete stáhnout ZDE.

Vánoční Svižník 2016

Prosinec 2016 : Krátce před Štědrým dnem jsme za našimi příznivci a podporovateli vypravili další číslo nepravidelného nadačního zpravodaje Svižník. Protože Svižník odchází na více než pět tisíc adres, snažíme se samozřejmě co nejvíce snížit cenu poštovného - zpravodaj proto rozesíláme jako obchodní psaní, což ale znamená, že všechny zásilky musíme napřed roztřídit podle příslušných poštovních uzlů a svázat do balíčků. Tomu předchází mnoho hodin strávených plněním obálek a nalepováním štítků - nálada svižníkových brigád trochu připomíná atmosféru při někdejším draní peří, jen jde o úkony poněkud rozmanitější a logisticky náročnější.
Nejnovější Svižník si můžete přečíst TADY.


STARŠÍ ZPRÁVY NALEZNETE V ARCHIVU WEBOVÝCH AKTUALIT.
 O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-17 Nadační fond Klíček