Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Rozdělená rodina Letní tábory
 Úvodní stránka

Dětský hospic

Náš projekt

Historie projektu

Respitní část

Zdravotnická část

Půjčovna pomůcek

Energeia, o.p.s.

Otázky a odpovědi

Dům u cesty

Praktické informace
 
Praktické informace


Kdo může dům využít?

Dům je prvotně určen rodinám s dětmi, u nichž byla diagnostikována život ohrožující nebo život omezující nemoc. Podporu a praktickou pomoc nabízíme i rodičům, jejichž dítě zemřelo před narozením nebo se narodilo (či má narodit) s vadou neslučitelnou se životem, a také rodinám pozůstalým. Podporu a pomoc poskytujeme nejen v našem respitním a hospicovém domě, ale podle potřeby dětí a jejich blízkých: např. v domácnostech, v nemocnici. Respitní dům není zdravotnickým zařízením - péče, kterou jsme zde zatím schopni poskytnout je srovnatelná s péčí, již je za odborné asistence možno poskytnout v domácnosti. Náročnější péči budeme moci nabídnout po dokončení plánované novostavby ošetřovatelské jednotky.

Kolik pobyt stojí?

V současnosti je příspěvek na pobyt individuální; za pobyt nemocného dítěte neúčtujeme nic, doprovod přispívá dle svých možností minimální částkou 75,- Kč na den. Strava se platí zvlášť: rodiče si buď vaří sami, nebo si objednají jídlo z naší kuchyně.

Jak se objednat?

Nejlepší je zavolat na mobilní telefon 775 204 109, popřípadě na pevnou linku do Malejovic 327 544 043. Na obou číslech je případně možné nechat vzkaz, ozveme se zpátky. Využít lze také e-mailového spojení klicek@klicek.org.

Jaká je délka pobytu?

Některé rodiny přijíždějí na víkend, některé na týden i více. Délku pobytu v zásadě určují podle svých potřeb rodiny samy - zpravidla se pohybuje mezi jedním a dvěma týdny.

Kolik členů rodiny může přijet najednou?

Počet doprovázejících rodinných příslušníků je prvotně dán přáním rodiny, limitujícím faktorem ovšem samozřejmě jsou momentální podmínky v malejovickém domě. Jako i v jiných situacích, je také tato otázka věcí vzájemné domluvy.

 O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-8 Nadační fond Klíček