Klicek logoDětský hospic Děti v nemocnici Herní práce Rozdělená rodina Letní tábory
 Úvodní stránka

Dětský hospic

Náš projekt

Historie projektu

Respitní část

Zdravotnická část

Půjčovna pomůcek

Energeia, o.p.s.

Otázky a odpovědi

Dům u cesty

Praktické informace
 
Respitní část dětského hospice

Prvním objektem dětského hospice je 140 let stará, citlivě zrekonstruovaná bývalá vesnická škola v obci Malejovice u Uhlířských Janovic, okres Kutná Hora, cca 65 km jihovýchodně od Prahy.

Tato část projektu není zdravotnickým zařízením a jejím cílem je především poskytovat respitní pobyty rodinám s vážně nemocnými dětmi, jejichž stav nevyžaduje intenzívní zdravotnické ošetřování, a rovněž pozůstalým rodinným příslušníkům a přátelům zemřelých dětí. Dům zároveň slouží jako zázemí pro vzdělávací programy a další nadační aktivity.

Objekt je dvouposchoďový; přízemí a první patro jsou řešeny bezbariérově. V domě je kromě samozřejmého ubytovacího zázemí a centrální kuchyně k dispozici také velká společenská místnost s krbem, cvičná kuchyně, rozsáhlá knihovna, tělocvična, kaple, herna a výtvarně-řemeslné dílny umožňující např. práci s keramikou či tkaní.

Dům má být svobodným a bezpečným místem, které chce svým návštěvníkům nabízet příležitost k užitečnému, podnětnému, plodnému a posilujícímu trávení volného času, místem, kde je možné odpočívat, studovat, přemýšlet, diskutovat i pracovat – tak, jak bylo v počátcích naší nadační práce zamýšleno (podrobněji viz oddíl Historie projektu).

Kapacita domu je proměnlivá – může naráz uhostit 5 rodin (z toho 2 s nepohyblivými dětmi), nebo cca 30 osob.

Pohled na opravenou malejovickou školu s novou fasádou. Jídelna a společenská místnost s krbem v přízemí domu.Podkrovní herna v prvním poschodí je přístupná bezbariérově - první a druhé poschodí spojuje výtah. Jeden ze dvou rodinných pokojů v prvním poschodí; zbytek ubytovacích kapacit je umístěn v podkroví.
 O nadačním fondu Klíček | Kontakt | Webmaster
Copyright © 2005-8 Nadační fond Klíček